عشایر ,ویژه ,مشکلات ,افزود ,توجه ,معاون ,معاون استاندار ,ویژه شهرستان ,مشکلات عشایر ,برطرف نمودن ,امور عشایر ,مولد جامعه هستند 

 

عشایر از نیروهای مولد جامعه هستند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت: عشایر از نیروهای مولد جامعه هستند که باظرفیت سازی و تضمین خرید محصولات و ... می توان برای بقاء عشایر برنامه ریزی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، "محمد تقی ایرانی" با بیان این مطلب در جلسه ساماندهی عشایر شهرستان کرج اظهار داشت: حقوق شهروندی شهری ،روستایی و عشایری نمی شناسد و برطرف نمودن نیازهای مادی ،معنوی،آموزشی و بهداشت و درمان شهروندان در هر کسوتی که زندگی می کنند ضروری است و همه باید از وفاق و امنیت برخوردار باشند.

وی افزود: صیانت از حقوق اجتماعی به عهده دولت است و جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی تا امروز بر این امر پایبند بوده و به قشر فقیر و مستضعف توجه خاصی دارد. به همین جهت خدمت به عشایر ارزش ویژه ای داشته و جزو خدمات خداپسندانه است.

ایرانی در ادامه به نقش عشایر در صنایعتبدیلی اشاره کرد و افزود: عشایر غیور و پرتلاش در عرصه تولید دامی، صنایع دستی و مبارزات آنان در طول تاریخ برای استقلال وامنیت مردم ایران نقش آفرین بوده است و نباید این موارد را نادیده گرفت و در طول هشت سایل دفاع مقدس شهدای عشایر همچون خورشید می درخشند.

وی افزود: هر چند استان البرز در مقایسه با سایر استان ها محدوده عشایری کمتری دارد،اما نقش عشایر این استان با داشتن سهم چشمگیری از تولیدات دامی، نقش مهمی در چرخه اقتصاد البرز دارند که ماندگاری و توسعه آن، نیازمند نگاه های ویژه و راهبردی است.

معاون استاندارالبرز وفرماندار ویژه شهرستان  کرج در ادامه بهآئین نامه ساماندهی عشایر اشاره کرد و گفت: با توجه به محورهای آیین نامه، باید ساماندهیعشایر كوچنده و اسكان عشایر داوطلب، برنامه ­ریزی و حمایت از آن ها بر اساسراهبردهای  استانی مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه در حال تدوین است امور عشایر روستایی تحت یک مدیریت قرار می گیرد از این رو  امور عشایر کرج، منابع طبیعی و آبخیز داری و جهاد کشاورزی نیز می توانند مسیرها و ورود و خروج دام را کنترل کنند.

وی افزود: ساماندهی وامنیت دام های عشایر برای افزایش اثربخشی فعالیتها و ارتقای شاخصهای توسعه درجامعه عشایری ضروری است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج  در ادامه خواستار تلاش ویژه برای رفع مشکلات و تامین نیازهای عشایر شد.

وی افزود: مشکلات عشایر را شناسایی و برای رفع مشکلات آنها از جمله آموزشی و بهداشتی و سلامت دام تلاش ویژه‌ای داریم.

وی یکی از مشکلات اساسی عشایر را کمبود آب دانست و خاطرنشان کرد: خشکسالی‌های اخیر باعث شده تا منابع تامین و ذخیره در مناطق عشایری تحلیل رفته و نابود شود و باید برای رفع مشکلات عشایر تلاش شود.

وی افزود:  امور آب منطقه ای باید تلاش کند که مشکلات آب شرب عشایر رفع شود.

معاون استاندار البرز با تاکید بر اینکه عشایر در تولید محصولات ارگانیک نقش ویژه ی دارند گفت: ایجادنمایشگاه دائمی عشایر فرصتی برای ارائه خدمات مناسب تر به خانواده هاست که باید ازاین ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.

ایرانی در پایان به ضرورت همکاری میان دستگاه های اجرایی برای برطرف نمودن مشکلات عشایر تاکید کرده و گفت: با توجه به اینکه  خدمات رساني به عشاير فرابخشي بوده و مديريت امور عشاير به تنهايي قادر به تامين خدمات و نيازمندي هاي جامعه عشايري نمي باشد، از مديران دستگاههاي اجرايي خواهشمنديم اقدامات عملي و اساسي را انجام و مشکلات و نيازهاي عشاير از جمله در بخش آموزش ودرمان و مراقبت های بهداشتی  را مرتفع نمايند.

منبع اصلی مطلب : ЮРИДИЧЕСК - حقوق شناس - ҲУҚУҚШИНОС
برچسب ها : عشایر ,ویژه ,مشکلات ,افزود ,توجه ,معاون ,معاون استاندار ,ویژه شهرستان ,مشکلات عشایر ,برطرف نمودن ,امور عشایر ,مولد جامعه هستند
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : فرماندار کرج: عشایر از نیروهای مولد جامعه هستند