انتخابات ,بانوان ,کشورمان ,بازدید ,دکتر ,هستیم ,خبرگان رهبری ,دوره مجلس ,بانوان کشورمان ,دکتر روحانی ,ستاد انتخابات ,هستیم رییس‌ جمهوری ,مجلس خ

رییس جمهوری در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور: 

بانوان ثبت نام کنند؛ همه امور در ایران بر اساس شایستگی است

 

بانوان ثبت نام کنند؛ همه امور در ایران بر اساس شایستگی است

رییس‌ جمهوری، هدف دولت را برگزاری انتخاباتی سالم، شکوهمند، رقابتی و با مشارکت حداکثری مردم دانست و تصریح کرد: بانوان کشورمان در همه صحنه‌های اجتماعی، سیاسی وفرهنگی مشارکت فعالی دارند و حضور آنان در همه این صحنه‌ها کمرنگ‌تر از آقایان نیست و ما جزء کشورهای بسیار پیشرفته جهان در این زمینه هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)به ملت بزرگ ایران و محبان خاندان رسالت و اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، به اهمیت انتخابات در کشورمان اشاره کرد و گفت: اهمیت انتخابات به این است که به دنیا باگفتار و هم با عمل اعلام می‌کنیم که تصمیم گیر اصلی برای مدیریت کشورمان آراء مردم و صندوق‌های انتخاباتی می‌باشد.

دکتر روحانی در ادامه به اهمیت حضور بانوان درصحنه انتخابات اشاره کرده و با دعوت از آنان برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار داشت: بانوان کشورمان در همه صحنه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مشارکت فعالی دارند و حضور آنان در همه این صحنه‌ها کمرنگ‌تر از آقایان نیست و ما جزء کشورهای بسیار پیشرفته جهان در این زمینه هستیم.

رییس‌ جمهوری تصریح کرد: همه بانوان کشورمان که خودشان را صالح می‌دانند باید در این انتخابات ثبت نام کنند چرا که حضور تعداد قابل ملاحظه خانم‌ها از نگاه افکار عمومی جهان اهمیت دارد تا آنان واقعیت کشور را هر چه بهتر درک کنند که در ایران هیچ چیز بر مبنای جنسیت نیست بلکه همه امور براساس شایستگی می‌باشد.

دکتر روحانی انتخابات را منشأ وحدت و انسجام دانست و گفت: در شرایط کنونی منطقه‌ای و جهانی بیش از همیشه نیازمند وحدت و یکپارچگی هستیم.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر رقابت سالم و اخلاقی همه احزاب و گروه‌ها در صحنه انتخابات اظهار داشت: اگر رقابت وجود نداشته باشد انتخابات نشاط و شادابی لازم را نخواهد داشت لذا نیازمند نشاط در جامعه در سایه رقابت هستیم.

دکتر روحانی همچنین در جریان این بازدید ، برای شرکت در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران ، ثبت نام کرد .

بازدید از نمایشگاه عکس ستاد انتخابات دوره های قبل و نحوه ثبت نام داوطلبان از دیگر برنامه های رییس جمهوری در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور بود.

منبع اصلی مطلب : ЮРИДИЧЕСК - حقوق شناس - ҲУҚУҚШИНОС
برچسب ها : انتخابات ,بانوان ,کشورمان ,بازدید ,دکتر ,هستیم ,خبرگان رهبری ,دوره مجلس ,بانوان کشورمان ,دکتر روحانی ,ستاد انتخابات ,هستیم رییس‌ جمهوری ,مجلس خ
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : بانوان ثبت نام کنند؛ همه امور در ایران بر اساس شایستگی است